ctr akademi anasayfa     site haritası     iletişimGüncel eğitimlerimizden haberdar
olmak için e-mail grubumuza kayıt olunuz.
CTR Kids Çocuklar İçin İngilizce Eğitim Sistemi:
6-14 yaş arası çocukların öğrenme ihtiyaçlarına uygun,
Çocuklara İngilizce öğretimi konusunda deneyimli eğitmenler eşliğinde,
Yaratıcı drama sayesinde “yaparak-yaşarak öğrenme” modeliyle,
NATIONAL GEOGRAPHIC eğitim setleri desteğiyle,
9-12 kişilik gruplar halinde sunulur.
CTR Kids İngilizce Eğitim Sistemi 6-14 yaş grubu çocukların öğrenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Hem görsel hem de işitsel öğrenme kaynakları teknolojik imkanlarla birleştirilmiş ve bu sayede çocukların İngilizce’yi severek öğrenmelerini sağlayacak bir sistem oluşturulmuştur.

ingilizce yaparak yaşayarak öğrenilir

Bunun yanı sıra, CTR Kids İngilizce Eğitim Sistemi’nin en önemli ayırt edici noktalarından biri de “YARATICI DRAMA”nın İngilizce öğreniminde önemli bir unsur olarak kullanılmasıdır. Yaratıcı drama sayesinde öğrenci, İngilizce’yi oyunsal süreçlerle“yaparak-yaşayarak” öğrenir. Böylece öğrencimiz, İngilizce öğrenim sürecini hayatının bir parçası haline getirir ve dili daha kolay kabullenir. Çünkü yaratıcı drama, çocukların kendi becerileri ile daha yaratıcı ve üretken bireyler olmalarını sağlayan son dönemde bilinen en etkili öğrenme yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda, öğrencilere empati gibi sosyal beceriler de kazandırarak sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır.

learn to play, play to learn

Eğitim sistemimizde ders materyalleri de özenle seçilmektedir. Temel kaynaklarımız birçok özel okulda eğitim materyali olarak kullanılan NATIONAL GEOGRAPHIC’in eğitim yayınlarıdır. Bu kaynakların ayırt edici özelliği, İngilizce öğrenme hedefinin yanı sıra, kültürel içerikli ve sürükleyici belgeseller ile çocuk dünyasına doğrudan hitap etmesidir. Bunun yanı sıra, öğrencilerin yaş durumları, gelişim dönemleri ve öğrenme alanları dikkate alınarak resim, müzik, boyama, drama, yarışma, proje, film gösterimi gibi etkinliklerle eğitimlerimiz zenginleştirilmektedir.

CTR Kids İngilizce sınıfları 9 veya 12 kişiliktir. İhtiyaç doğrultusunda butik gruplar da oluşturulmaktadır. Ders materyalleri ve imkanlarımız her öğrenci için eşit şekilde sunulmaktadır.


tüm haberler
Anasayfa   |   Haberler   |   Referanslar   |   İletişim
© Copyright 2016 CTR Akademi